222 túszt tartanak fogságban Gázában az izraeli hadsereg szerint
Tovább nőtt azoknak az embereknek a száma, akikről az izraeli hadsereg most már tudja, hogy valószínűleg életben vannak és Gázában tartja őket túszként fogságban a Hamász.
Tovább nőtt azoknak az embereknek a száma, akikről az izraeli hadsereg most már tudja, hogy valószínűleg életben vannak és Gázában tartja őket túszként fogságban a Hamász.
Izrael az ország déli részén a Hamász terrorszervezet gázai, északon pedig a síita Hezbollah milícia libanoni katonai célpontjait lőtte hétfőre virradóan. A hadsereg szóvivői szerint a gázai szárazföldi támadás „ha lesz, a megfelelő időpontban indul”. Újabb segélyszállítmányok érkeztek Gázába Egyiptomból, de üzemanyagot nem vihettek be. Kiderült, az izraeli haderő egységei rendre felderítő akciókat hajtanak végre az övezetben.
Nem ez volt az első eset, hogy izraeli katonák beléptek a Gázai övezetbe.
A radikálisokat akkor lehet végleg legyűrni, ha lesz jobb jövő az egész Közel-Keleten, hiszen éppen ez az, amitől a szélsőségesek annyira félnek, írja a Daily Telegraphban megjelentett kommentárjában a brit miniszterelnök, aki azt is leszögezi, Izraelnek abszolút joga van az önvédelemre a gyilkos ellenséggel szemben.
A háború folytatódik, a vége egyelőre nem látszik.
Gázában máris katasztrofális a humanitárius helyzet - figyelmeztetett szombaton öt ENSZ-szervezet, amelyek szerint a kórházakat "elárasztják" a sebesültek és a gyermekek "aggasztó ütemben halnak meg".
És az izraeliek is – posztolta az amerikai elnök.
Egy izraeli vagy gázai, zsidó vagy muszlim kisgyerek élete szempontjából teljesen mindegy, hogy a legjobb vagy a legrosszabb cél érdekében okozzák a halálát. Akinek ez nem okoz álmatlan éjszakákat, akinek nem fáj ugyanúgy a palesztin kisgyerekek és szülők, nagyszülők halála és szenvedése, mint a zsidóké, azzal akkor sem vagyok hajlandó egy oldalon érezni magam, ha a Hamász most egy oldalra szorít minket. Vélemény.
Egyre több adat szól amellett, hogy a gázai Al-Ahli kórházat nem Izrael rombolta le, hanem az Iszlám Dzsihád nevű terrorista szervezet egy röppályájáról letért rakétája. A korábbi években, elsősorban Ukrajnában is szép számmal akadtak olyan esetek, amikor a szemben álló felek egymást vádolták a háborús bűncselekmény kategóriáját kimerítő akciók elkövetésével.
Százezres tüntetést tartottak Londonban a palesztinok mellett szombaton, miközben Kairóban békecsúcson vett részt 34 állam. Eközben megnyitották a rafahi határátkelőt a Gázai övezetbe szánt segélyszállítmányok előtt. A háború minden fontos híre itt, percről percre.
További 11 amerikai és kétszáz más nemzetiségű ember van a Hamász fogságában. Nem tudni, miért épp a chicagói Natalie és Judith Raanant engedték most szabadon.
Abdallah Bou Habib libanoni külügyminiszter szerint országa nagyon aggódik amiatt, hogy a háború átterjedhet a régióra.
Nincs áram, hiányoznak a gyógyszerek, és a speciális személyzet is.
A kegyetlen mészárlással és annak megörökítésével a Hamász azt akarta üzenni, hogy a zsidók senkik – mondja Harel Chorev, a Móse Daján Központ (Tel-avivi Egyetem) történésze, a palesztin ügyek szakértője.
Hamarosan megindulhat az izraeli szárazföldi hadművelet, Joe Biden a beszédében összekapcsolta az orosz–ukrán és az izraeli–palesztin konfliktust és arra kérte a kongresszust, hogy juttasson mindkét országnak jelentős segélyt. Az ENSZ főtitkár azonnali tűzszünetre szólított fel. A háború minden fontos híre itt, percről percre.
Az egyiptomi csatárt korábban több bírálat is érte amiatt, hogy nem szólalt fel a háború ellen. Most megtette.
A brit miniszterelnök szerint „feltétlenül el kell kerülni az erőszak további fokozódását".
Három, Gázához közeli kibucban élő vendég látogatott szerdán az Európai Parlamentbe, hogy az izraeli kapcsolatokért felelős testület előtt beszéljenek arról, mit éltek át a Hamász támadásának napján. Ketten az óvóhelyről hallgatták végig, ahogy a terroristák felforgatják otthonukat, egyikük rokona pedig azóta is a Hamász fogságában van.
Kiverte a biztosítékot az uniós nagykövetek brüsszeli tanácskozásán a szívélyes pekingi jelenet Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin között, írja a Politico. Bár a lap szemleírója szerint miközben Donald Tusk azt mondja, hogy megmentette a lengyel demokráciát, a politikus jövőbeli megítélése szempontjából még fontosabb lehet, hogy megerősíti az európai biztonságot. A Daily Telegraph óv a lengyel választások utáni túlzott optimizmustól: az ellenzék alakíthat kormányt, ám ettől még a Jog és Igazságosság kapta a legtöbb voksot, írja a lap. A Guardian vezércikke szerint egyre nehezebb fenntartani Ukrajna támogatását, és az izraeli háború csak tovább bonyolítja a képletet. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.